Jdi na obsah Jdi na menu
 


Telove svicky

Historie vzniku svící

Používání tělových a ušních svící je alternativní léčebná metoda, jejíž kořeny sahají hluboko do naší historie. Tvar a přírodní materiál, ze kterých se tělové svíce vyráběly, se vyvíjel a měnil postupem časuPoužívala se například svinutá březová kůra, smotané listy různých bylin nebo dutá stébla různých trav. Tyto "svíce" nehořeli moc dlouho, a tak se materiály začali namáčet do vosků s příměsí různých bylin.

 

V historii hráli roli i noviny stočené do tvaru kornoutku, které používaly naši předci. 
Můžeme tak s přehledem spojit konický tvar jako velmi účinný při vytahování bolestí. V dnešní době jsou tělové a ušní svíce vyráběné z různých materiálů. Většinou se používá včelí vosk, parafín či směs vosků, do kterých se mohou přidávat esenciální oleje, silice z bylinek nebo výtažky z léčivých koření. Na místo listů nebo kůry je používáno bavlněné nebo lněné plátno.

 

 

Tělové svíčky pomáhají stimulovat meridiánové body čímž přispívají k obnově toku životní energieregeneraci postiženého místaobnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaciprohřátí daného místa při masážíchharmonizaci a aktivaci lymfatického systému atd, atd.